Stosik i podsumowanie miesiąca: kwiecień

Witam!

Na początku zwracam się do Was z wielkimi przeprosinami. Egzaminy gimnazjalne i weekend majowy wprowadziły trochę zamętu do mojego książkowego i blogowego życia, przez co rzadko pojawiałam się w blogosferze. Na szczęście (chociaż z wielkim smutkiem) od jutra wracam do starego planu dnia :)
Kwiecień, pod względem czytelniczym, zaczął się bardzo dobrze, ale z każdym dniem bliżej egzaminu ukochane książki musiałam zamienić na podręczniki i notatki. Na sam początek pragnę przedstawić Wam kwietniowe zdobycze:

 Od góry:
- Saga księżycowa. Scarlet Marissa Meyer (przedpremierowo) - od Młodzieżowego Klubu Recenzenta, recenzja już jutro;
- Ruth Elizabeth Gaskell - j.w.;
- Tylko ty! Jill Mansell - od Grupy Wydawniczej Publicat;
- Ślad na piasku Zoe Ferraris - j.w.;
- W ofierze Molochowi Asa Larsson - od Wydawnictwa Literackiego;
- Podwieczność Brodi Ashton - od wydawnictwa Papierowy Księżyc

To tyle jeśli chodzi o nowości w mojej biblioteczce :) W ciągu miesiąca dojdzie do kolejki z pewnością jeszcze kilka lektur, w planach mam przeczytanie Ostatniej spowiedzi Niny Reichter, a już wkrótce zrecenzuję Podwieczność, którą aktualnie czytam :)

Kolejka na maj wygląda tak:
- Ruth Elizabeth Gaskell;
- W ofierze Molochowi Asa Larsson;
- Ślad na piasku Zoe Ferraris;
- Baśniarz Antonina Michaelis
- Tylko ty! Jill Mansell;
- Serce w chmurach Jennifer E. Smith

Podsumowanie: kwiecień

1. Książki przeczytane w tym miesiącu:

Studnia wieczności - Libba Bray RECENZJA
Kiedy byłeś mój - Rebecca Serle RECENZJA
Gwiazd naszych wina - John Green RECENZJA
Fałszywy książę - Jennifer A. Nielsen (recenzja wkrótce)
Niewidzialna - Sophie Jordan RECENZJA 

2. Sukces i porażka

1. Gwiazd naszych wina - 8/10 (+ "The best of all")
2. Studnia wieczności - 9/10
3. Fałszywy książę - 7/10
4. Niewidzialna - 8/10
5. Kiedy byłeś mój  - 8/10

3. Drobne ogłoszenia parafialne:

Na ten miesiąc szykują się całkiem ciekawe lekturki. Wspomniana wcześniej Podwieczność wciąga, a w samym wydawnictwie Papierowy Księżyc widać interesujące zapowiedzi. W tym miesiącu rusza konkurs na moim blogu, w którym nagrodą będzie...

    
Konkurs organizuję z Wydawnictwem Literackim. Szczegóły niebawem!
Pozostaje mi życzyć Wam udanego maja, mnóstwa książek do przeczytania i dużo czasu na blogowanie :) 
P.S. Jak minął Wam weekend majowy? :D

     Tytuł: Siedem minut po północy
Autor:  Patrick Ness, na podstawie pomysłu Siobhan Dowd
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data premiery: 22 maja 2013r.
Opis: Odważna, pełna czarnego humoru, głęboko poruszająca opowieść o chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu.
Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór.
Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie.
Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego.
Żąda prawdy.
Na podstawie ostatniego pomysłu wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd – która zmarła na raka i nie mogła sama napisać tej historii – Patrick Ness stworzył mroczną, przejmującą powieść o nieszczęściu i stracie, a także o potworach: tych realnych i tych wyobrażonych.

 Tytuł: Podwieczność
Autor: Brodi Ashton
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data premiery: 22 maja 2013r.
Opis: Zeszłej wiosny Nikki Beckett zniknęła w podziemiu zwanym Podwiecznością.

Teraz wróciła do swojego dawnego życia, do rodziny i chłopaka. Ma tylko sześć miesięcy na to, by pożegnać się, nim Podwieczność upomni się o nią – tym razem już na zawsze.

Sześć miesięcy na to, aby znaleźć odkupienie, jeśli ono w ogóle istnieje.

Nikki pragnie spędzić te cenne miesiące, zapominając o podziemiu, a jednocześnie próbuje ponownie zbliżyć się do swojego chłopaka, Jacka, którego kocha najbardziej na świecie. Istnieje tylko jeden problem: Cole, który śledzi Nikki z Podwieczności aż na Powierzchnię. Cole chce przejąć tron w podziemiach i jest przekonany, że to Nikki jest kluczem do jego sukcesu. I zrobi wszystko, aby ją ściągnąć do podziemi, jako swoją królową.

Czas Nikki na powierzchni zbliża się ku końcowi, a jej sytuacja wymyka się spod kontroli. Dziewczyna pragnie znaleźć sposób na oszukanie losu i uniknięcie powrotu do Podwieczności, gdzie czeka ją nieśmiertelność u boku Cole’a…


  Tytuł: Pragnienie wyzwolone
Autor: Larissa Ione
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data premiery: 20 maja 2013r.
Opis:  Runa Wagner nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w seksownym nieznajomym, który zdawał się znać jej każde najgłębiej skrywane pragnienie. Nie może jednak oprzeć się niewiarygodnemu pożądaniu, jakie między nimi wybucha. Pożądaniu, które wygasa kiedy odkrywa jego zdradę i swoją nieodwracalną przemianę. Teraz, pełna determinacji by sprawić, żeby Shade zapłacił za transformację, która ją prześladuje, Runa wyrusza na jego poszukiwania, tylko po to, by stać się więźniem największego wroga Shade’a.

Jako demon Seminus obarczony miłosną klątwą, która grozi mu wiecznym cierpieniem, Shade miał nadzieję, że Runę i jej nieodparty urok widział już po raz ostatni. Kiedy jednak budzi się w wilgotnym lochu przykuty do ściany tuż obok wściekłej i niespodziewanie potężnej Runy, uświadamia sobie fakt, że wpływ jaki na niego wywarła jest o wiele bardziej niebezpieczny niż myślał. Gdy ich porywacz rzuca zaklęcie wiążące ich jako swoich życiowych partnerów, Shade i Runa muszą rozpocząć walkę o własne życie i serca – lub ulec nikczemnym planom szaleńca.
 
 

    Tytuł: Saga księżycowa. Scarlet
Autor: Marissa Meyer
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 8 maja 2013r.
Opis: Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę… Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.  
    

Mały edit (21:31): W piątek i sobotę miałam okazję spotkać się z chrowackim zespołem, który zawitał do małej mieściny (gdzie spędzałam weekend) na występy i przez te dwa dni spotykaliśmy się na dyskotece, a później na ognisku. Oto jedna z chorwackich piosenek pop, która wpadła mi w ucho i cały czas przypomina o świetniej zabawie :D Może Wam się spodoba?

 

13 komentarzy do “Stosik i podsumowanie miesiąca: kwiecień”

 1. ,,Baśniarza" też bym z chęcią przeczytała:)
  Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry wynik jak na miesiąc z egzaminami! Również cieszę się, że już po wszystkim, teraz pozostało tylko wyciąganie ocen, co również przyjemne nie będzie. Co do książek, to z chęcią podkradłabym Ci "Baśniarza" oraz "Ruth" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba ostatnie dwa miesiące nauki każdy spędzi na podciąganiu ocen do góry xD A nauczyciele mówili, że "Po egzaminach będzie plaża..." xD

   Usuń
 3. Weekend majowy minął czytelniczo :P A teraz jeszcze tydzień wolnego, bo matury :) Gratuluję zdobyczy, ciekawe tytuły :> Czekam na konkurs! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie czytam Podwieczność :) I czekam na Pragnienie wyzwolone! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że Podwieczność też masz w planach ;). Ja właśnie czytam "Siedem minut po północy" i... jestem zachwycona. Konkurs? :) Super! :D Jestem ciekawa, jakie zadanie tym razem wymyślisz. :) Na pewno wezmę udział! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Super stos! Gratulacje wyników!

  OdpowiedzUsuń
 7. Oh, przesuń "Baśniarza" trochę wyżej w kolejce! Nie zawiedziesz się :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 'Podwiecznosc' to dobra lektura, milego czytania :_

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz Ruth *_* Podziel się! Bardzo ładny stosik! Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję wyników. "Ruth" również na mnie czeka. Zazdroszczę "Śladu na piasku" oraz "W ofierze molochowi".

  OdpowiedzUsuń
 11. Podwieczność to świetna książka, właśnie jestem świeżo po lekturze:)
  Stosik bardzo zacny, życzę miłego czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny stosik! Zazdroszczę "Podwieczności" :D Miłej lektury

  OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczna za komentarz pozostawiony pod tym postem. Śmiało wyraź swoje zdanie - jeśli moja recenzja/artykuł są do bani, napisz. Powiedz, co Ci się nie podoba, co robię źle, a ja nad tym popracuję.
Uprzedzam - jeśli chcesz napisać tylko "super, świetna recenzja", podaruj sobie. Wolę mieć mniej komentarzy, a rozbudowanych i odnoszących się do treści, niż mnóstwo z kilkoma pozytywnymi słowami.
Dziękuję!