091. Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat

Tytuł: Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat
Tytuł oryginału: Heroic living: discover your purpose and change the world
Autor: Chris Lowney
Seria/cykl: --
Data premiery: październik 2013
Wydawnictwo: WAM
Liczba stron: 256

We współczesnym świecie spotykamy się z miliardem problemów naraz. Tym najczęstszym i najgorszym jest pytanie o swoją przyszłość. W dobie tysiąca możliwości, postępującej technologii, ale i kryzysu można się pogubić. Mamy przed sobą mnóstwo wyborów, opcji i planów. Zwykle wygląda to tak: mam cel, wiem, że chcę go osiągnąć, jestem gotowy/-a do walki, ale brak mi sił. Skąd wiadomo, że nie przyjdzie ktoś lepszy i zajmie moje miejsce, chociaż ja sam/-a uważałam się za równie dobrego/-ą? Czy w ogóle dam radę? Może i moje możliwości są całkiem spore, ale czy podołam większym wyzwaniom? Ktoś we mnie wierzy czy jestem sam/-a ze sobą na drodze do osiągnięcia swojego celu? To jest brak motywacji. Tysiące wątpliwości i pytań jest w stanie postawić naszą przyszłość pod znakiem zapytania. A co jeśliby tak zrobić psikus ludzkiej słabości, przeczytać Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat i spełnić swoje plany?

Nowy rok niedawno się rozpoczął. Na pewno wielu z Was postawiło sobie pewne cele i obietnice, tak zwane noworoczne postanowienia. Wśród nich znalazły się te małe, średnie i większe, odrobinę trudniejsze w realizacji (a co mi tam, ja też mam swoje!). Jednak nim przystąpicie do realizacji złożonych sobie obietnic, sięgnijcie po tę lekturę, przeczytajcie ją w ciszy i spokoju, ponieważ najnowsza publikacja pana Lowneya z pewnością pomoże Wam w realizacji swoich celów. Mało tego – zostawi w Waszym życiu cenne lekcje na przyszłość.
Sprawa jest naprawdę prosta. Wcześniej wydawało mi się, że droga do wybranego celu zawsze jest trudna i naznaczona ogromnym wysiłkiem. I owszem, nic pod tym względem się nie zmienia, ale Chris Lowney pokazuje, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wystarczy praca i wytrwałość. Masz swój cel? Tak? W takim razie dowiedz się, co zrobić, aby go osiągnąć. Nie masz celu? Nie wiesz co chcesz robić? Na to też jest rada! Heroiczne życie… mówi, aby nie poddawać się i dążyć do realizowania swoich planów. Ale nie samym chlebem żyje człowiek. Satysfakcja z osiągnięcia celu ma też swoją cenę. Zapytacie pewnie jaką. Otóż… na pierwszy rzut oka całkiem niską, ale z drugiej strony patrząc na to, co oferuje nam świat, czasami trudno jest zebrać się w sobie i powiedzieć „nie”(co oznacza tą wyższą cenę). Mowa o wyrzeczeniach. Chris Lowney jako były jezuita zwraca uwagę na to, aby wyzbyć się egoizmu, łatwych przyjemności i tymczasowych zachcianek. Spójrzmy prawdzie w oczy: czy w dzisiejszych czasach łatwo jest zrobić to, co mówi Chris Lowney? Patrząc na nasz kraj, kontynent lub cały świat to… chyba nie. Ale jest to dobra motywacja, aby być jedną osobą spośród milionów innych, która odmówi sobie kilku przyjemności na rzecz sukcesu.

Autor opowiada o drodze do spełnienia własnych celów w sposób bardzo przyjemny. Już sam wstęp dał mi znak, że szykuje się pouczająca, dobra, ale mimo to lekka lektura. Tak też było i jest to całkiem duży plus książki. Oprócz cennej zawartości w postaci bardzo ważnych rad, spotykamy się jeszcze z dobrym stylem autora i ciekawymi opowieściami z jego życia. W końcu własne doświadczenie jest najlepszą motywacją i siłą napędową przyszłości. Tą samą zasadę wyznaje Chris Lowney, dlatego przybliża nam swoją drogę do spełnienia celów. Chociaż sama książka liczy zaledwie 250 stron, to bez problemu odnajdziecie na niej odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące planowania swojej przyszłości.

Co mogę jeszcze dodać? Chyba tyle, że naprawdę warto sięgnąć po Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat. Nie bez powodu książka pana Lowneya ma taki tytuł. Polecam ją osobom, które bardzo często zadają sobie pytania na temat swojej przyszłości, szukają drogi do wyznaczonych przez siebie celów i mają mnóstwo wątpliwości przed zrobieniem kolejnego kroku. Heroiczne życie… odegra również bardzo ważną rolę w życiu osób, które interesują się psychologią i idą w tym kierunku, po części jako ciekawostka, ale także jako materiał do rozwijającej się kariery. Tak więc wybierzcie cel (księgarnię), dokonajcie właściwych wyborów (na przykład dzisiaj wieczorem?) i uczyńcie każdy dzień ważnym oraz pięknym (trzymając w rękach Heroiczne życie… autorstwa Chrisa Lowneya)!

8/10

Za możliwość poznania twórczości pana Lowneya dziękuję Portalowi Sztukater.pl7 komentarzy do “091. Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat”

 1. Brzmi ciekawie i lubię ten typ książek czytać. Zerknę na tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku, uwielbiam książki tego typu! Dla mnie totalny must have ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet jestem nią zainteresowana:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam taka tematykę. Zdecydowanie się skuszę!

  http://po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś mnie nie przekonuje ; )

  Pozdrawiam, Anath

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej książka nie dla mnie. Całkowicie nie gustuję w takich dziełach.:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawie, może po nią sięgnę jak tylko będę miała okazję

  OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczna za komentarz pozostawiony pod tym postem. Śmiało wyraź swoje zdanie - jeśli moja recenzja/artykuł są do bani, napisz. Powiedz, co Ci się nie podoba, co robię źle, a ja nad tym popracuję.
Uprzedzam - jeśli chcesz napisać tylko "super, świetna recenzja", podaruj sobie. Wolę mieć mniej komentarzy, a rozbudowanych i odnoszących się do treści, niż mnóstwo z kilkoma pozytywnymi słowami.
Dziękuję!