Wyniki Świątecznego Konkursu!

Moi Drodzy!
Nawet nie wiecie, jak trudno było mi wybrać trzy najlepsze prace... Każda w sobie miała to "coś" magicznego, pierwiastek nadchodzących Świąt, magię zimowego krajobrazu... Tyle odpowiedzi, wizji idealnych Świąt, tradycji, nawyków... Dziękuję Wam za odpowiedzenie na pytanie :) Jesteście wspaniali! Niestety nadszedł czas, aby wybrać te najlepsze. Wybór był naprawdę trudny, uwierzcie mi. Ale są. Do zwycięzców napisałam wczoraj maile, mam już adresy i książki dzisiaj lecą dzisiaj do laureatów.
Przedstawiam Wam trzy najlepsze odpowiedzi:

Dzosefinn:

Czym - według Ciebie - są Święta Bożego Narodzenia?
Czym są dla mnie Święta Bożego Narodzenia? 
Jest czasem spędzonym z babcią - porządkami, myciem okien, ścieraniem kurzy, a po pracy cudowną herbatą oraz kawałkiem pysznego jabłecznika. 
Jest czasem spędzonym razem z mamą w kuchni - szykowaniem dań, pieczeniem ciast oraz górą naczyń do zmywania i cudownym zapachem, który unosi się po całym mieszkaniu. 
Jest czasem spędzonym z tatą - szykowaniem i ubieraniem choinki oraz podziwianiem efektów naszej pracy przy kubku parującej herbaty.
Jest czasem spędzonym z bratem - przekomarzaniem się, kłóceniem się o pierdoły, a później wspólnym oglądaniem filmów świątecznych, które ogląda się te same co roku. 
Jest czasem spędzonym z moimi przyjaciółmi w centrum handlowym w poszukiwaniu najbardziej praktycznych prezentów dla rodziny oraz na ich koniec wypad na lodowisko i pyszna pizza. 
Jest czasem zbierania paczek dla biednych oraz najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierzaków w schroniskach.
Boże Narodzenie to czas i poświęcenie dla tych, których mamy w swoich sercach. To poświęcenie swojego czasu dla innych, nie tylko rodziny, przyjaciół, znajomych, ale także dla nieznajomych, samotnych i opuszczonych 
Boże Narodzenie to kultywowanie tradycji, która coraz częściej przegrywa walkę z cywilizacją i XXI wiekiem. 
Boże Narodzenie to magia, dzięki której chcemy zmieniać świat na lepsze.
Boże Narodzenie to rewolucja serc.

Uzasadnienie wyboru:
Praca Dzosefinn urzekła mnie "Rewolucją serc" i "Magią, dzięki której możemy zmieniać świat na lepsze". Poza tym autorka tej pracy nie tylko przedstawiła swoją świąteczną tradycję, ale i wzięła pod uwagę to, co większość ludzi robi przed Świętami Bożego Narodzenia.
Zgodnie z wybraną nagrodą Dzosefinn otrzymuje Czwartki w parku i Spotkajmy się w kawiarni - od Wydawnictwa Literackiego.


Marcela Pomper:

Czym, według mnie są Święta Bożego Narodzenia? 
Pewnie chwilą od szkoły i nauki odetchnienia...
Mieszanką zapachów z kuchni dochodzących...
No i babci wraz z mamą pichcących!
Święta są zjeżdżania się rodziny,
Czasem porządków odrobiny...
Masą książek do czytania...
Zaległych recenzji pisania... 
Ahhh! No i oczywiście,
Licznych prezentów dawania!
Jak i wiele pod choinką otrzymania...
To też czas z rodziną pojednania,
I opłatkiem się połamania.
Pierwszej gwiazdki wypatrywania...
Kolęd głośnego śpiewania...
Kevina oglądania...
Choinki ubierania...
Ale przede wszystkim jest to czas,
Z Bogiem pojednania...
I Jezusowi dziękowania.
Okres białego puchu na ziemi i na niebie...
A to wszystko już niedługo... spotka i mnie i Ciebie!
Okres przeżywania od nowa urodzenia Pańskiego,
I czasu błogo płynącego!
To najwspanialsza pora w roku,
Rozpoczynająca się o zmroku!

Uzasadnienie:
Wierszowany utwór ma w sobie ten klimat Świąt :) Wszystkie najważniejsze czynności zostały tutaj przedstawione, a w dodatku połączone z świetnymi, dokładnymi rymami! Świetny pomysł z bardzo dobrym wykonaniem.
Marcela otrzymuje wybraną przez siebie nagrodę w postaci Pisane szkarłatem i Labirynt kości tom I od Wydawnictwa Initium.

Gracenta:

Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania oraz ponownego przyjścia Jezusa Chrystusa – według Kościoła.
Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym ludzie są dla siebie życzliwi i spędzają radosne chwile w rodzinnym gronie – według ogólnej opinii.
Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym ludzie gorączkowo szukają i kupują prezenty pod choinkę – według właścicieli sklepów.
A według mnie?
Święta Bożego Narodzenia to jedzenie mandarynek przy grzejniku, wpatrywanie się w półmroku na choinkę z migającymi światełkami, oglądanie po raz n Kevina samego w domu, podbieranie z garnka wigilijnych potraw, pomaganie w pieczeniu makowców, przeglądanie w sklepach najbardziej tandetnych prezentów, śpiewanie kolęd oraz czytanie książek we wszystkich możliwych miejscach. Powyższe czynności stały się schematem, który wcielałam w życie przez ostatnie lata. Nie mogę sobie przypomnieć, kiedy spędzałam te święta inaczej. Chyba nigdy. Wszystkie te elementy stały się niezbędną oraz nieodłączną częścią moich Świąt Bożego Narodzenia. 

Uzasadnienie:
Nie dość, że wymienione są najróżniejsze opinie i zdania o Świętach Bożego Narodzenia, to w dodatku zgodnie z poleceniem Gracenta odpowiedziała na pytanie konkursowe, przedstawiając jednocześnie swoje nawyki i skojarzenia ze Świętami. Bardzo dobrze! :)
Do Gracenty wędruje MISSja survival i Odnalezione marzenia od Grupy Wydawniczej Publicat!

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się, że znajdzie się tylu chętnych! Jesteście niesamowici!

Wszystkim życzę tak cudownych Świąt Bożego Narodzenia, jak to opisaliście w swoich pracach :)
6 komentarzy do “Wyniki Świątecznego Konkursu!”

 1. Dziękuję :* Wielka niespodziankę mi zrobiłaś :*. I gratuluję pozostałym laureatkom ;). Wesołych!

  OdpowiedzUsuń
 2. Raz jeszcze dziękuje za wyróżnienie! Gratuluję również pozostałym zwyciężczynią - ich prace są świetne ^^
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję i również gratuluję

  OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczna za komentarz pozostawiony pod tym postem. Śmiało wyraź swoje zdanie - jeśli moja recenzja/artykuł są do bani, napisz. Powiedz, co Ci się nie podoba, co robię źle, a ja nad tym popracuję.
Uprzedzam - jeśli chcesz napisać tylko "super, świetna recenzja", podaruj sobie. Wolę mieć mniej komentarzy, a rozbudowanych i odnoszących się do treści, niż mnóstwo z kilkoma pozytywnymi słowami.
Dziękuję!