Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych!

Poczekaj! Nie ignoruj tego posta, dobra? Zaczekaj chwilę. Chcę powiedzieć Ci coś ważnego. Obiecuję, że nie zajmę dużo czasu!
Oglądnij te dwa filmiki, zgoda? Zaraz wszystko wyjaśnię.


 

Cudownie jest usiąść w swoim ulubionym kącie, otworzyć książkę i wejść do świata
http://www.sztukater.pl/
stworzonego przez autora, prawda? Dla nas - książkoholików, czytelników, przyszłych pisarzy, poetów, miłośników literatury - ta czynność jest jak oddychanie; dzięki niej żyjemy. W końcu, jak powiedział Umberto Eco, Kto czyta książki - żyje podwójnie. Mamy własne książki, biblioteki dookoła, miejsca na chwilę relaksu, przyzwyczajenia (czy ktoś z Was nie czytał książki mając obok siebie kubek herbaty/kawy/kakao/whatever?) - ogółem swój własny świat. Ale wśród nas są osoby, którym nie dane jest codziennie przenosić się do świata literatury. Nie mają do tego warunków. Już rozumiesz?

Czy możemy im pomóc? 
Oczywiście.

 Czy pomyśleliście o tym, że książki przyniosą ogromną radość dla tych, którzy nie mają praktycznie niczego?

Jest to łatwiejsze niż myślisz! Zatrzymaj się na chwilę i pozwól, że wytłumaczę Ci o co chodzi.

Stowarzyszenie Sztukater ogłosiło Ogólnopolską Zbiórkę Darów Kulturalnych! Proszę Cię, poświęć kilka minut na przeczytanie tego posta i zdecyduj, czy chcesz być bohaterem, pomagając innym ludziom, zwłaszcza w kwestii, która jest Tobie bardzo bliska. 

Co zbiórka ma na celu? Przede wszystkim obdarować wiele placówek kulturowych, które nie są w stanie wyposażyć tych miejsc w sprzęt umilający ludziom rozwój i zdobywanie wiedzy. Chodzi tutaj o:
 • książki
 • meble
 • materiały biurowe
 • pieniądze na wyposażenie
 To nie jest trudne! Dołącz się do nas i podziel się z innymi wiedzą zdobytą z przeczytanych przez Ciebie książek! Pomyśl z ilu powieści już wyrosłeś/-aś, a iloma możesz się podzielić z osobami, które marzą o przeżyciu takiej samej przygody. Każdy ma przecież jakieś książki, do których nigdy nie wróci. Pomóż nam obdarować ubogie placówki, które walczą z wykluczeniem społecznym. Pomóż tym, co nie mogą codziennie przenosić się do innego świata i iść w wymarzonym kierunku. Pomóż swoim czytelniczym braciom i siostrom!

Gotów?
Start!

Pomyśl jakie tytuły nie zostaną przez Ciebie nigdy więcej przeczytane. Przygody Tomka Sawyera? W pustyni i w puszczy? A może nie sięgniesz już po najnowszy Szklany tron, który w ogóle nie przypadł Ci do gustu? Pamiętaj  - nie muszą być to nowe książki. Wystarczy, że będą zadbane. Czy masz może jakieś materiały biurowe? Coś, co Ci się powtarza lub wiesz, że tego nie użyjesz? W takim razie spakuj to do pudełka/paczki, zanieś na pocztę i wyślij prosto do Stowarzyszenia Sztukater! Adres korespondencyjny:

Stowarzyszenie Sztukater
Z dopiskiem Święta z książką
skr. poczt. Nr 6
50-950 Wrocław 68

Nie zapomnij dołączyć do paczki kartki z odręcznie wypisanymi życzeniami świątecznymi (bez danych osobowych adresata, z dedykacją). Zostanie ona przekazana osobom bezdomnym w schroniskach w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia.
Czyż to nie piękny gest?

W razie jakichkolwiek pytań śmiało możesz pisać na adres info@sztukater.pl
Z kolei TUTAJ będą na bieżąco podawane informacje o darach i o ofiarodawcach. 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij TUTAJ, dołącz do wydarzenia i reklamuj akcję razem z nami!
Problem poruszany przez Stowarzyszenie Sztukater jest bardzo ważny i dotyka wiele placówek kulturowych. Akcja zdobywa popularność i dołączają się do niej nie tylko pojedyncze osoby! 

Widzisz jakie to proste? 

Dołącz do tego wydarzenia na Facebooku. Przyjemnie jest oglądać poszerzające się grono ochotników i czytelników, którzy pomagają bliźnim słowem pisanym. Jest nas w tej chwili ponad 4 tysiące! Nawet nie wiesz ile możemy zdziałać w takiej ilości - a pomyśl jak skuteczna będzie nasza akcja, jeśli dołączy do nas jeszcze więcej osób. Poleć wydarzenie znajomym, utwórzcie jedną, bogatą w książki, wielką paczkę. Czy widzisz uśmiech na twarzach przyszłych czytelników? Właśnie podarowałeś im cząstkę swojego świata. To najpiękniejszy prezent dla nich.
Akcja ruszyła 1 grudnia. Zbiórka darów trwa do 1 grudnia 2014. Masz więc dużo czasu! Rozdysponowanie darów odbywa się co kwartał, a oficjalne rozliczenie zbiórki nastąpi 10 grudnia 2014. 

Dziękuję Ci za czas poświęcony na przeczytanie tego posta. A teraz pomyśl czy chcesz przyczynić się do radości ludzi, którzy wkrótce będą mogli przenieść się do innych światów. Proste, prawda? W takim razie... do dzieła, Przyjacielu!   

 

4 komentarzy do “Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych!”

 1. Brzmi ciekawie, ale ja już totalnie przetrzebiłam swoją biblioteczkę na różne akcje ostatnio...

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Chyba zostanę politykiem, tyle poparcia a brak rezultatów ;) Pani Agnieszko, zapraszamy prywatnie do przyłączenia się a nie tylko aprobaty na każdym blogu, na którym pojawił się post. To chyba nazywamy trolowaniem, nieprawdaż?

   Usuń

Będę wdzięczna za komentarz pozostawiony pod tym postem. Śmiało wyraź swoje zdanie - jeśli moja recenzja/artykuł są do bani, napisz. Powiedz, co Ci się nie podoba, co robię źle, a ja nad tym popracuję.
Uprzedzam - jeśli chcesz napisać tylko "super, świetna recenzja", podaruj sobie. Wolę mieć mniej komentarzy, a rozbudowanych i odnoszących się do treści, niż mnóstwo z kilkoma pozytywnymi słowami.
Dziękuję!