Fotorelacja z drugich urodzin Młodzieżowego Klubu Recenzenta!

Młodzieżowy Klub Recenzenta to najpiękniejsza rzecz (zaraz obok blogowania), która spotkała mnie w życiu. Gdyby nie propozycja mojej koleżanki, nigdy nie dołączyłabym do

Tort urodzinowy
grupy moli książkowych i nie wciągnęłabym w to wszystko mojej kuzynki, a najważniejsze - nigdy nie spotkałabym się z tak pięknymi, zabawnymi, wzruszającymi lekturami jak Tańcząc na rozbitym szkle, Insygnia. Wojny światów, Saga księżycowa. Scarlet, Sekretne życie CeeCee Wilkes, i wiele, wiele innych (btw. listę książek które przeczytałam dzięki Młodzieżowemu Klubowi Recenzenta można zobaczyć TUTAJ). MKR ma co świętować - zrzesza miłośników literatury, pozwala każdemu dołączyć do grupy, robi wszystko, aby zaspokoić wymagania czytelników, pozyskuje same nowości, nagradza, pozwala rozwinąć swoje umiejętności pisarskie i bardzo często zaskakuje członków! 
Młodzieżowy Klub Recenzenta nie działałby i w ogóle, i tak sprawnie, gdyby nie Pani Monika, która tym wszystkim kieruje. Jest Pani dla mnie wzorem do naśladowania!

Może zacznę od początku.

Rozpoczęcie imprezy urodzinowej - 15.00.

Na świętowanie drugich urodzin MKR zostało zaproszonych mnóstwo gości, począwszy od
Upominek od MKR, który dostawał każdy gość :)
członków, współzałożycieli i zaprzyjaźnionych osób, aż po ważne osobistości z wydawnictw. W ten sposób miałam przyjemność poznać panie z Wydawnictwa Literackiego oraz pana Wojciecha Bonowicza, autora Bajek Misia Fisia i dziennikarza, który w swojej płomiennej, wciągającej i interesującej przemowie wyjaśnił nam rolę recenzenta oraz jego znaczenie w dzisiejszym świecie. W zupełności zgadzam się ze zdaniem pana Bonowicza: ludzie chętniej czytają recenzje pisane na blogach przez młode osoby, ponieważ wyrażają one własne, szczere zdanie, pisząc w sposób jasny i łatwy w zrozumieniu. Pracą zawodowego recenzenta jest przeczytanie książki i napisanie prawdziwej, poważnej recenzji. Tymczasem my, blogerzy, osoby, dla których czytanie i pisanie to hobby, robimy to, ponieważ chcemy i sprawia nam to przyjemność.

Tak jak wspominałam wcześniej, miałam okazję siedzieć obok pań z Wydawnictwa Literackiego. Ujrzeć osoby, z którymi współpracuję, to powód do radości, dlatego - mówiąc kolokwialnie - cały czas miałam "banana na gębie". W małym konkursie urządzonym przez nie można było oczywiście wygrać książki :) 
Nie mogło też zabraknąć tortu urodzinowego! (I to jeszcze w kształcie książki :3). Ogólnie rzecz biorąc na stołach pojawiły się same wyśmienite smakołyki. Ale nie jedzeniem głównie się zajmowaliśmy - ważniejsze były rozmowy o książkach i poznawanie członków MKR. 

Małe statystyki:
Cudowne statystyki!
  • do Młodzieżowego Klubu Recenzenta należy 87 recenzentów;
  • na blogu MKR pojawiło się 1434 recenzji;
  • MKR współpracuje z 88 wydawcami z całej Polski;
  • Liczba fanów na Facebooku wynosi 625...
  • a na blogu liczba wyświetleń pięknie komponuje się z recenzjami - 145 368

A więc - dwa lata i tyle sukcesów! Teraz czekamy na trzecie urodziny :D 

Zapraszam na bloga Młodzieżowego Klubu Recenzenta

2 komentarzy do “Fotorelacja z drugich urodzin Młodzieżowego Klubu Recenzenta!”

Będę wdzięczna za komentarz pozostawiony pod tym postem. Śmiało wyraź swoje zdanie - jeśli moja recenzja/artykuł są do bani, napisz. Powiedz, co Ci się nie podoba, co robię źle, a ja nad tym popracuję.
Uprzedzam - jeśli chcesz napisać tylko "super, świetna recenzja", podaruj sobie. Wolę mieć mniej komentarzy, a rozbudowanych i odnoszących się do treści, niż mnóstwo z kilkoma pozytywnymi słowami.
Dziękuję!