Liebster Blog Award


Witam! Wakacje rozpoczęły się pełną parą i nareszcie mam dużo czasu na czytanie książek :) Już na samym początku "do odstrzału" poszły 4 książki, których recenzje niedługo się pojawią, zaś sama lista pozycji jest baaaardzo długa.
Dosyć o czytelniczych podbojach! Zostałam mianowana do Liebster Blog Award przez FunVirtualnaJa i MólKsiążkowy11. Dziękuję za nagrodę! Teraz przejdźmy do pytań i odpowiedzi :)

FunVirtualnaJa:

1. Najlepsza para w książce?
 - O, cho! Skąd mam wiedzieć? xD Tyle ich było...! No cóż, najmilej wspominam kilka: Annę i Abla (Baśniarz), Isobel i Varena (Nevermore), Bradina i Ally (Ostatnia spowiedź), Wynter i Christopher (Trylogia Moorehawke), Jace i Clary (Dary anioła) oraz Willa i Tessę (Diabelskie maszyny)

2. Od jakiego czasu masz bloga?
- Od września 2012 :)

3. Książka którą przeczytałaś kilka razy i masz mało?
- Aż wstyd się przyznać, że nie mam w zwyczaju czytania ulubionych książek po raz drugi... A przynajmniej póki co nie mam czasu, jednak drugi raz z chęcią przeczytałabym Teodozję i węże chaosu.

4. Najlepszy główny bohater książki?
- W moją pamięć szczególnie wrył się Abel dzięki lekturze Baśniarza, ale jest ich mnóstwo i tak naprawdę trudno jest mi się zdecydować.

5. Najładniejsze imię damskie a zarazem męskie?
- Chyba takiego nie mam.

6. Jeden z najlepszych filmów?
- Gdybym miała tylko jeden... Najmilej wspominam Forresta Gumpa, ale oprócz niego jest miliard innych :)

7. Masz rodzeństwo?
- Tak :)

8. Wolisz pisać w pamiętniku czy na blogu?
- Lubię obie te czynności. Pamiętnikowi zwierzam się z codziennych trosk i różnych problemów, a blogosfera pomaga mi poznać ludzi i ich różne punkty widzenia.

9. Twój typ chłopaka/dziewczyny?
- Mmm.... Rozmarzyłam się! A tak na serio - chciałabym, żeby czytał dużo książek, słuchał muzyki takiej jak ja i abyśmy mieli wspólne pasje (oczywiście nie pogardziłabym takim Jace'em albo Willem...)

10. Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłaś?
- Zafarbowałam włosy na różowo o.O (na opakowaniu pisało, że jest to czerwień!)

11. Twoje największe marzenie?
- Jest ich mnóstwo, począwszy od przeprowadzki na wieś aż po ułożenie sobie życia z jakimś molem książkowym, ale w tej chwili... Chyba ponowny wyjazd do Serbii :)


MólKsiążkowy11:

1. Jaki jest twój ulubiony kolor?
- Jeden? Mam kilka :) Zielony, niebieski, czarny i fioletowy.

2. Co skłoniło cię do pisania bloga? 
- Myślę, że chęć poznania zdania innych osób i wyrażenia swojej opinii.

3. Czy masz zwierzątko?
- Tak :)

4. Jak najczęściej spędzasz wolny czas?
- Oczywiście czytam książki :D Jeśli mam kaca książkowego lub wyjątkowo nudną lekturę, to kontynuuję pisanie swojej powieści, rysuję lub robię zdjęcia (a także śpiewam i tańczę po góralsku, ale ciiii)

5. Wyobraź sobie, że występujesz w telewizji i masz wygłosić jakieś ważne przemówienie, co mówisz?
- Z chęcią powiedziałabym co nie co o poziomie czytelnictwa w naszym kraju, zachęciła zrażonych książkami do czytania, lecz mogłabym też przedstawić swój punkt widzenia w sprawie dzisiejszej mody na życie.

6. Jakiego rodzaju muzyki słuchasz? Podaj swojego ulubionego wykonawcę z tej właśnie grupy.
- TYLKO JEDNEGO?! A tak na poważnie - słucham rocka, metalu (częściej nu-metalu) i elektroniki, a najbardziej cenię sobie te oto zespoły: Pink Floyd, Led Zeppelin, Rainbow, Deep Purple, Rammstein, Muse, Anathema, Moderat, Apparat, Archive, System of a Down, Depeche Mode, Serj Tankian, Scorpions i Fair to Midland :)

7. Czy ludzie mają na ciebie duży wpływ?
- Rodzina i przyjaciółki czasami tak, ale jeśli chodzi o opinię innych - biorę ją sobie do serca, lecz jeśli ktoś wyraża ją, aby specjalnie mi ubliżyć, to nie.

8. Jakie są twoje plany na przyszłość? 
- Chciałabym przede wszystkim dobrze się uczyć w liceum, a później... studia. No i pasowałoby zwiedzić jakiś kraj :D 

9. Kto jest twoim wzorem do naśladowania?
- Rodzice. Chciałabym postępować tak jak oni i kierować się przede wszystkim dobrem swoich dzieci.

10. Czy twoim zdaniem łatwiej jest wybaczyć, czy zapomnieć?
- Myślę, że wybaczyć. Jeśli zapomnimy jakąś krzywdę, to ona i tak da o sobie znać w dalekiej przyszłości. Jak wybaczymy, łatwiej będzie wtedy zapomnieć.

11. Masz jakąś umiejętność, której wszyscy ci zazdroszczą?
- A czy wkurzanie ludzi zalicza się do umiejętności? Bo to potrafię najlepiej :D (a przynajmniej tak twierdzą rodzice i brat ^^).  Hm... Naprawdę nie mam pojęcia. Przyjaciółki mówią mi, że jestem dobra z języka polskiego i potrafię nieźle pisać przemówienia, wypracowania i opowiadania. Może śpiew? Musiałabym się kogoś zapytać xD

Ponieważ ogarnia mnie wakacyjny szał i cierpię na brak internetu (jest to jedna z tych cudownych chwil, kiedy mogę dorwać komputer na krótki czas, więc wybaczcie mi, że moje odpowiedzi są takie byle jakie), pragnę zaprosić wszystkich chętnych do zabawy. Nie mianuję 11 osób, ponieważ nie wiem, kto już bawił się w odpowiadanie pytań, a kto nie. Dla chętnych pytania są tutaj:

1. Podaj tytuł książki, która odmieniła Twoje życie i nie może wyjść z Twojej głowy.
2. Czy masz piosenkę, która przypomina Ci dzieciństwo? Jak tak, podaj tytuł.
3. Wyobraź sobie, że możesz władać jednym z czterech żywiołów: wodą, ziemią, ogniem lub powietrzem. Który wybrałbyś/-abyś i dlaczego?
4. Czy masz ulubione miejsce do czytania książek? Jak tak, to jakie?
5. Najzabawniejsze wspomnienie z dzieciństwa?
6. Jesteś bardziej optymistą czy pesymistą? A może realistą?
7. Jakie cechy najbardziej cenisz u ludzi?
8. Czy bierzesz sobie opinię ludzi do serca? Jesteś odporny/-a na krytykę?
9. Jaki jest Twój sposób na dobry humor?
10. Opisz siebie w pięciu słowach.
11. Czym kierujesz się w życiu: sercem czy rozumem?

Bardzo dziękuję za zaproszenie do zabawy :) Miło było mi odpowiedzieć na pytania i zdradzić Wam co nie co o sobie ^^ 
Niestety muszę wracać do swojego świata. Postaram się jak najczęściej zaglądać do blogosfery ;) wybaczcie, że nie komentuję Waszych postów. Jak tylko wrócę do domu i dorwę laptopa nadrobię wszystkie zaległości! 

Pozdrawiam Was!  

3 komentarzy do “Liebster Blog Award”

  1. Ciekawe odpowiedzi. Chciałabym kiedyś zobaczyć Twoje rysunki i przeczytać powieść :)A włosy w nietypowych kolorach bardzo mi się podobają :D

    in-corner-with-book.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Anna i Abel to faktycznie świetna para:)

    OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczna za komentarz pozostawiony pod tym postem. Śmiało wyraź swoje zdanie - jeśli moja recenzja/artykuł są do bani, napisz. Powiedz, co Ci się nie podoba, co robię źle, a ja nad tym popracuję.
Uprzedzam - jeśli chcesz napisać tylko "super, świetna recenzja", podaruj sobie. Wolę mieć mniej komentarzy, a rozbudowanych i odnoszących się do treści, niż mnóstwo z kilkoma pozytywnymi słowami.
Dziękuję!