Stosik i podsumowanie miesiąca: wrzesień

Jesień już nadeszła, a ja tego nie zauważyłam. Czuję się podle, bo to moja ulubiona pora roku i zapomniałam o jej wielkim przyjściu! 
Szkoła zaczęła się już na dobre i - jak to można zauważyć - cierpię na paskudną chorobę zwaną Brakiem Czasu. Mam za sobą pierwszą kartkówkę z matematyki i pierwszą ocenę oraz pierwszą nieobecność w szkole, a co za tym idzie - pierwsze usprawiedliwienie w liceum! Dobrze, dobrze, tylko udaję, że tak to przeżywam. Ocenę z wiedzy o kulturze i kartkówkę z matematyki z chęcią zamieniłabym na czas na czytanie książek. Niestety ilość przeczytanych lektur w tym miesiącu jest bardzo mała, przez a) wcześniej wspomniany Brak Czasu, b) obóz integracyjny na który mogłam w ogóle nie jechać, c) naukę, d) dodatkowe zajęcia i w najgorszych przypadkach e) strasznego lenia.
Pozwólcie, że skończę przynudzać i przejdę do najważniejszej a zarazem najmilszej części podsumowania miesiąca: moich wrześniowych zdobyczy!
Od góry:
- Cień pamięci C.J. Clark - z wymiany na Lubimy Czytać;
- Posępna litość Robin LaFevers - z Młodzieżowego Klubu Recenzenta, link do recenzji w podsumowaniu;
- Porcelanowa pozytywka Paweł Prusko - od wydawnictwa Novae Res;
- Zatoka o północy Diane Chamberlain - z Młodzieżowego Klubu Recenzenta. Kolejna powieść pani Chamberlain, która podbiła moje serce powieścią Sekretne życie CeeCee Wilkes <3 Chętnych zapraszam do przeczytania recenzji, a najlepiej do sięgnięcia po książkę!;
- Ziarna ziemi Michael Cobley - ponownie z Młodzieżowego Klubu Recenzenta;
- Tancerze burzy Jay Kristoff - pożyczone od koleżanki :) ;
- Ostatnia spowiedź tom II Nina Reichter - zakup własny. Minął już miesiąc, od kiedy kolejna część przygód Ally i Bradina trafiła na moją półeczkę, a ja jeszcze nie wzięłam się za czytanie! Wstyd!;
- Dziedzictwo C. J. Daugherty - z Młodzieżowego Klubu Recenzenta. Kolejna część Wybranych;
- Burza słoneczna Asa Larsson - od Wydawnictwa Literackiego;
- Potrzebuję cię Beth Wiseman - kolejna lektura z Młodzieżowego Klubu Recenzenta;
- Alicja w krainie zombi Gena Showalter - Młodzieżowy Klub Recenzenta (teraz czytam)

Trochę powieści nazbierało się przez ten miesiąc, zwłaszcza pod koniec, kiedy po powrocie z obozu integracyjnego odebrałam 6 powieści! Problem polega na tym, że muszę przeczytać teraz, lekturę pt.: Król Edyp. Przyjemność skazana jest na czekanie...
PS Sekretne życie CeeCee Wilkes dzięki uprzejmości Młodzieżowego Klubu Recenzenta pozostało w moim domu ^^ Tak bardzo się cieszę! Teraz będę mogła powracać do historii CeeCee kiedy tylko zechcę :D To cudowne mieć na półce tak piękną i mądrą lekturę. A tych, którzy nie poznali jeszcze Diane Chamberlain w Sekretne życie CeeCee Wilkes gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę!

Podsumowanie miesiąca: wrzesień

Książki przeczytane w tym miesiącu:

1. Gdzie indziej Gabrielle Zevin RECENZJA 
2. Posępna litość Robin LaFevers RECENZJA 
3. Sekretne życie CeeCee Wilkes Diane Chamberlain RECENZJA
4. N@pisz do mnie Daniel Glattauer

Tak jak mówiłam wcześniej, z lekturami w tym miesiącu było bardzo słabo. Mam nadzieję, że w październiku uda mi się przeżyć przygodę z większą ilością książek (chociażby przez to, że mam mało czasu na tyle egzemplarzy recenzenckich!).

Sukces i porażka:

Najlepsza książka we wrześniu to: bez dwóch zdań Sekretne życie CeeCee Wilkes!
Najgorsza książka we wrześniu to: trochę zawiodłam się na Posępnej litości
Największe zaskoczenie: Gdzie indziej

Drobne ogłoszenia parafialne:

1. Za miesiąc Targi Książki w Krakowie! Kto wybiera się na tę wielką imprezę? Łapki w górę! Pamiętacie o naszym małym spotkaniu, które niestety nie będzie organizowane? W zeszły miesiącu poinformowałam Was o tym, że z Abi i Nadą zdecydowałyśmy, że nie będziemy robić konkurencji. My we trójkę będziemy tam w sobotę (26.10, podejrzewam że koło południa) z dopiętymi nazwami blogów i pseudonimami. Czy ktoś będzie na Targach w tym samym czasie?
2. Po powrocie z obozu w mojej skrzynce internetowej znalazłam dwie cudowne wiadomości! Fabryka Słów i Bukowy Las pozytywnie odpowiedzieli na moją propozycję współpracy <3 Fabryka Słów już wkrótce przyśle mi pierwsze wiadomości o nowościach, a z Bukowego Lasu lecą do mnie Szukając Alaski i Wilcza księżniczka! Nawet nie wiecie, jak skakałam z radości!
3. 9 października Młodzieżowy Klub Recenzenta obchodzi swoje drugie urodziny! Impreza z książkoholikami i tortem odbędzie się tego samego dnia. Jesteście ciekawi? Chcecie zobaczyć zdjęcia z zabawy? ;D

Pozdrawiam Was gorąco w te chłodne, jesienne dni! (i zachęcam do przeczytania Sekretne życie CeeCee Wilkes!).  

  

18 komentarzy do “Stosik i podsumowanie miesiąca: wrzesień”

 1. Gratuluję wspaniałych wyników!
  Oj, ile perełek... Aż się oczy cieszą ^^
  Ja niestety nie będę mogła pojechać do Krakowa, ale kiedyś na pewno na jakiś będę ^^
  Pozdrawiam!

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Ostatnia spowiedź" właśnie do mnie idzie, a "Dziedzictwo" może-może jutro sobie kupię (jak będzie w sklepie;p). nie martw się, ja przeczytałam 3,5 książki we wrześniu :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję współprac! Sama chciałabym jakieś nawiązać :)
  Ja choć w tym miesiącu nie miałam zbyt dużo czasu to udało mi się sporo przeczytać :) a i nauki mam mnóstwo, więc z recenzjami jest ciężko...

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłej lektury 'Ostatniej spowiedzi' tomu 2, mnie ona porwała ! Wgl to przypomniałas mi, ze czas zrobic podsumowanie! Jak ten czas leci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wyników, ładnego stosiku i nawiązania nowych współprac. Pomyślności w nadchodzącym miesiącu i mam nadzieję zobaczyć relację z Targów Książki w Krakowie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny stosik! Polecam Siedem minut... :) Posępna litość - bardzo chcę :D

  OdpowiedzUsuń
 7. *.* Zazdroszczę "Dziedzictwa" i "Ostatniej spowiedzi". Podkradałabym również "Gdzie indziej" i "Alicję w krainie zombie". Co ja mówię? Wszystko bym Ci zabrała ;)
  Miłego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny stos! Zatokę północy, Posępną litość i Ostatnią spowiedź II podkradłabym szczególnie chętnie:)
  Co do Targów, to chyba niestety się nie pojawię, a jeżeli już to w niedzielę raczej...
  Gratuluję wyników i nowych współprac!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję wyników, współprac i życzę więcej czasu:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję współpracy. ;) Szkoła zabiera bardzo dużo czasu tym bardziej w drugiej klasie liceum. "Król Edyp" wcale nie jest nudną lekturą będą nudniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super stos! Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj, nie jest tak źle! :) Ważne, że w ogóle coś przeczytałaś. A stosik intrygujący. Czekam na recenzje!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję nowych zdobyczy, a szczególnie Siedem minut.... ;) Kurde! A jak ja pisałam do B... L... to niestety nie odpisali ;( Ale znów muszę "walczyć" o stanowisko rec. Ś... K... ;D.

  Powodzenia w październiku! :D
  D.

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudowny stosik. I jakie super wiadomości - gratuluję nowych współprac :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękny stos, gratuluję wspólprac :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Stos pokaźny. Pytanie: Czy zdołasz przeczytać wszystkie pozycje w październiku?

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne stosisko - zazdroszczę Ci straszliwie "Alicji w Krainie Zombie", "Posępnej litości" i "Tancerzy burzy". ;)
  Gratuluję nawiązania współpracy! :)

  OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczna za komentarz pozostawiony pod tym postem. Śmiało wyraź swoje zdanie - jeśli moja recenzja/artykuł są do bani, napisz. Powiedz, co Ci się nie podoba, co robię źle, a ja nad tym popracuję.
Uprzedzam - jeśli chcesz napisać tylko "super, świetna recenzja", podaruj sobie. Wolę mieć mniej komentarzy, a rozbudowanych i odnoszących się do treści, niż mnóstwo z kilkoma pozytywnymi słowami.
Dziękuję!