Stosik i podsumowanie miesiąca: maj

Od 19 maja oficjalnie mam wakacje. Pozostaje jeszcze tylko odebrać wyniki matur w lipcu, złożyć papiery na studia i dalej cieszyć się wolnym. Pudło książek zostało rozpakowane, a powieści ułożone na półkach nowego regału. Pierwsze wakacyjne chwile przeszły już do wspomnień. Tylko dwa pytania chodzą mi ciągle po głowie: jakie będą tegoroczne wakacje i z jakimi książkami je spędzę? 
 Od góry:
- Otello William Szekspir - zakup własny;
- Jak wam się podoba William Szekspir - j.w.;
- Moja Ananke Ewa Nowak - egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Literackiego;
- Nevermore. Otchłań Kelly Creagh - zakup własny na 7. Warszawskich Targach Książki;
- Udręka braku pożądania Janusz Leon Wiśniewski - j.w.;
- Biała Rika Magdalena Parys - j.w.;
- Ósme życie (dla Brilki) Nino Haratischwili - j.w.;

Jak już pewnie zauważyliście, część książek z majowego stosiku dołączyła do mnie po kolejnej edycji Warszawskich Targów Książki. Długo oczekiwana ostatnia część trylogii Nevermore w końcu zajęła swoje miejsce na półce obok dwóch poprzednich tomów. Na twórczość Janusza Leona Wiśniewskiego polowałam od dłuższego czasu, dlatego nabyłam Udrękę braku pożądania. Ósme życie (dla Birlki) było moim totalnym must have po ujrzeniu zapowiedzi, a Biała Rika była w sumie nieplanowanym zakupem.


Podsumowanie miesiąca: maj


Książki przeczytane w tym miesiącu:

1. Ugly love Colleen Hoover
2. Wayward Pines. Krzyk Blake Crouch

Sukces i porażka:

Najlepsza książka w maju to: --
Najgorsza książka w maju to: --
Największe zaskoczenie: Wayward Pines. Krzyk 

Książki zrecenzowane w tym miesiącu:

1. Ugly love Colleen Hoover

Co się działo?

Między ustnymi maturami pozwoliłam sobie na chwilę relaksu, czego efektem były dwa juwenaliowe koncerty. Zaraz po ostatniej ustnej maturze przyjechała do mnie Abigail, gdyż w sobotę 21 maja jechałyśmy razem na 7. Warszawskie Targi Książki. Zdjęcia z przygotowań oraz z drogi powrotnej możecie zobaczyć na moim Instagramie lub obejrzeć vlog Abigail. W tym roku nie robiłam fotorelacji, ponieważ same targi nie były szczególnie zachwycające. Nie oznacza to, że bawiłam się źle - wręcz przeciwnie. Kupiłam te książki, które chciałam i spotkałam się z fajnymi ludźmi. Oprócz tego już niedługo będziecie mogli zobaczyć dwa filmiki ze mną - jeden, w którym wystąpiłam gościnnie, a drugi jest na razie tajemnicą!  

 

5 komentarzy do “Stosik i podsumowanie miesiąca: maj”

 1. O, bardzo jestem ciekawa "Ósmego życia..." - trochę już o nim czytałam i kusi coraz bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać filmików ! <3
  No i piękny stosik :*
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatni tom "Nevermore" kusi, ale nie chcę mi się przypominać tej serii - szczerze mówiąc średnio ją pamiętam i przydałoby się odświeżyć poprzednie tomy... Świetny stosik, a to wydanie Szekspira jest przepiękne :)
  Pozdrawiam serdecznie :D
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. (O, widzę, że nie tylko ja się w maju zmagałam z maturami. c:)
  Zazdroszczę wizyty na Targach! Mnie się, niestety, nie udało być - choć może to i lepiej, bo znając siebie, zostawiłabym tam majątek (i nie miałabym na bilet powrotny do domu, ale co tam! Książki są ważniejsze! :D)
  medycy nie gęsi, też książki czytają!

  OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczna za komentarz pozostawiony pod tym postem. Śmiało wyraź swoje zdanie - jeśli moja recenzja/artykuł są do bani, napisz. Powiedz, co Ci się nie podoba, co robię źle, a ja nad tym popracuję.
Uprzedzam - jeśli chcesz napisać tylko "super, świetna recenzja", podaruj sobie. Wolę mieć mniej komentarzy, a rozbudowanych i odnoszących się do treści, niż mnóstwo z kilkoma pozytywnymi słowami.
Dziękuję!